A Diákvilág korábbi írásai
innen elérhetők.

Diákvilág (2014. december)

2014.12.04 08:16

Ismét eltelt egy hónap. A novemberi eseményekről szeretnék Önöknek beszámolni.

Iskolai mesemondó versenyt szerveztünk az alsó tagozatosok számára. A Községi Könyvtárban került megrendezésre ez a rendezvény. Összesen 18 kisiskolás mondott mesét. A következő eredmények születtek:

1-2. osztály

I. Magyar Tibor     Felkészítő: Bereczkiné Buza Anett

II. Bölcskei- Molnár Zita    Felkészítő: Papné Benkő Mónika

III. Szabó Levente    Felkészítő: Hegedűsné Ternai Ágnes

3-4. osztály

I.Szabó Dániel    Felkészítő: Lukács Istvánné

II. Csillagkuti Ervin    Felkészítő: Dr. Lehoczkyné Kehrer Anikó

III. Baráth Dorina    Felkészítő: Dr. Lehoczkyné Kehrer Anikó

Iskolánkat Magyar Tibor és Szabó Dániel képviselte Szentesen a városi versenyen. Nagyon szépen szerepeltek a mesemondók.

Gratulálunk mindenkinek!

„Duó dallam nélkül” szavalóversenyt szerveztek a szentesi Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában.

Az 5-6. évfolyamon 4. helyezett lett Csillagkuti Jácint és Bacsa Gábor 5. b osztályos tanulók. Felkészítőjük: Rozgonyiné Szabó Mária

A csongrádi Batsányi János Gimnázium történelem versenyén iskolánkat két csapat képviselte. Téma az I. Világháború és Trianon volt.

Eredmények:

1.helyezett a 8.b csapata lett. Tagjai: Fejős Gábor, Kukovecz Arnold, Kutvölgyi Csanád

Felkészítőjük Gila Györgyné

5. helyezett a 8.a csapata. Tagjai: Gojdár Csanád, Halasi Zalán, Kupcsik Bence, Vígh Gergő

Felkészítőjük Papné Mészáros Réka

A szentesi Koszta József Általános Iskolában Animációs versenyt rendeztek.

III. korcsoportban II. helyezett lett a következő tanulókból álló csapat: Bottyán Klaudia, Szabó Boróka, Fuvó Milán

II. korcsoportban I. helyezett lett Kanalas Ivett, Forray Napsugár, Takács Kata  csapata.

Felkészítő nevelők: Jeneiné Lucz Mária, Tóth Péterné

Vidám szüreti mulatságot szervezett a szegvári Forray Máté Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a Furioso Alapítvánnyal közösen november 7-én a Művelődési Házban. Először a Furioso Alapítvány elnöke ajándékcsomagot adott át a hulladékgyűjtésben részt vevő 1-3 helyezett osztálynak. A többiek cukrot vehettek át.

Ezen a rendezvényen sok szülő és gyermek vett részt. Délután 17.00 órakor műsort adtak iskolánk diákjai. Néptáncot, csősztáncot láthattunk, szerepelt iskolánk kórusa, volt Break bemutató és hallhattunk Bordalt. Ezután egy vetélkedőre került sor, melyet az alsó tagozatos kollégák szerveztek. Valamennyi évfolyam csapatot alakított 4 felnőtt és 4 iskolás korú gyermekkel. A játékos feladatok között szerepelt: képkirakó, kobaktörő, diótörő, lufifújás, villám kérdés, Activity, csatakiáltás írás. A kocsiszekér játékot nagyon élvezte a közönség. Kézműves foglalkozás keretében az alsó tagozatos kisiskolások kipróbálhatták kreatív ügyességüket. Nagyon sokat nevettünk, jól éreztük magunkat. Este 19.00 órától a Gazsó-Szűcs duó húzta a talpalávalót.

Köszönjük mindazok munkáját, akik segítettek a szervező és lebonyolító munkában. Jövőre is szeretnénk megrendezni ezt a mulatságot.

Nyílt tanítási órákat tartottunk az alsó és a felső tagozatban. Sok szülő vett részt az órákon.

Mit kínálunk december hónapban?

-         Író - olvasó találkozó lesz a Művelődési Házban dec. 3-án 14 órakor

-          Mikulás ünnepséget szervezünk osztályonként

-         13-án, szombaton munkanap lesz

-         Igény esetén részt veszünk Szentesen a Fővárosi Cirkusz Varieté műsorán

-          Szegeden a megyei Gyermekkarácsonyi rendezvényen veszünk részt

-         14-én 16 órakor a helyi Szökőkútnál Bernáth Ildikó intézményvezető asszony meggyújtja a 3. adventi gyertyát, közreműködnek az iskola tanulói

-         19-én 17 órakor Karácsonyváró ünnepi műsor lesz a Művelődési Házban. Fellépnek iskolánk tanulói. Mindenkit szeretettel várunk!

-         December 22 - január 4-ig téli szünet. Január 5-e a szünet utáni első tanítási nap.

KELLEMES  KARÁCSONYI  ÜNNEPEKET ÉS EREDMÉNYEKBEN GAZDAG  BOLDOG  ÚJ ESZTENDŐT   KÍVÁNUNK  A  KEDVES OLVASÓKNAK!

A Forray Máté Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola dolgozói nevében

a vezetőség megbízásából