Diákvilág (2015. március)

2015.03.04 09:43

Ismét jelentkezek a februári iskolai eseményekkel, eredményekkel.

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny iskolai fordulóját 2015. február 26-án rendeztük meg. Eredmények:
5. osztály
1. Lukács Lili
2. Csillagkuti Jácint
3. Szabó Boglárka

Felkészítő nevelő: Rozgonyiné Szabó Mária

6. osztály
1. Jószai Eszter
2. Szép Endre
3. Dancsó Nikolett

7. osztály
1. Gyermán Előd

8. osztály:
1. Szabó Janka
2. Szabó Fanni
3. Fejős Gábor

Felkészítő nevelő: Papné Mészáros Réka

Az idén februárban 22.alkalommal rendezték meg Budapesten a Hungexpo területén a  Fe HoVa azaz Fegyver,horgászat és vadászat nemzetközi kiállítást,amelyre meghívást kapott egy szegvári kis gyermekcsapat is. Ők a Szegváron ősz óta működő Peca suli tanulói. Ez a horgász utánpótlásképző program a Tisza –menti települések tanulóit érinti melybe a szegvári horgászegyesület segítségével bekapcsolódhattak iskolánk 4.-5. osztályos horgászat iránt érdeklődő tanulói is.

A kiállításon egy vetélkedő keretében összemérhették eddig szerzett tudásukat más települések kis horgászaival. Az iskolai horgászórákon tanultakról adtak számot játékos feladatok segítségével. Mesterük Tóth Péter örömére másodikak lettek. Az izgalmak után jöhetett a nézelődés: a sztárhorgászok bemutatója, a horgász szimulátor, az óriás akváriumok, horgászcuccok vásárlása.

Nagyon jól érezték magukat a gyerekek és az őket kísérő nevelők.

Február 7-én megyei Ifjúsági Vöröskereszt Rallyn vettek részt a gyermekeink, ahol elméleti és gyakorlati ismeretek szintjéről tettek tanúbizonyságot az algyői Fehér Ignác Általános Iskolában. A csapatban Szabó Janka, Puskás Kata, Szabó Janka, Hevesi Réka és Bottyán Klaudia szereztek máltó elismerést a harmadik helyezéssel a szegvári Forray Máté Általános Iskolának.

Felkészítők: Rozgonyiné Szabó Mária és Sípos Réka

Az alsó tagozatos farsangot osztálykeretben rendeztük meg. A kisdiákok szebbnél-szebb jelmezekbe öltöztek fel. Volt olyan osztály, aki szereppel, verssel, dallal készült. Több szülő részt vett ezen a délelőttön. Finom süteményeket sütöttek a gyerekeknek. Köszönet érte!

Február 20-án farsangi bált szervezett a felsős diákönkormányzat, amelynek keretében hangulatos műsorok kerültek előadásra az osztályok tolmácsolásában, amelyek a maguk kategóriájukban mind-mind nyerők voltak.

5. a osztály: Táncpárbaj

5.b osztály:  Hupikék Törpikék

6. a osztály: Bombastic

7.o. osztály: Starship

8. a osztály: Madagaszkár pingvinjei

8. b osztály: Mr Kukorica Jancsi és Mrs Iluska

A műsorok után műhelyfoglalkozások, büfé és disco várta a gyerekeket.

Mindkét programot támogatta a Furioso Művészeti Alapítvány.

Köszönet érte!

Mit kínálunk március hónapban?

-         Nemzeti ünnepünket méltóképpen ünnepeljük március 13-én 11.00 órakor iskolai keretben a Művelődési Házban, valamint a községi rendezvényen, 15-én 17.00 órakor.

A műsort a felső tagozatos diákok adják elő. Felkészítő nevelő: Gila Györgyné

Szeretettel várjuk a kedves szülőket a községi rendezvényre.

-         30-án, 31-én - április 1-jén igazgatói szünet- tanításmentes nap

Április 2-7-ig tavaszi szünet