Kirándulás - 2016.10.15.

2016.11.18 08:54
Iskolánk felső tagozatos diákjai és tanárai 2016. október 15-én, szombaton Borsod-Abaúj-Zemplén megyében jártak. Közel 120 gyerek és 8 kísérő nevelő vett részt a kiránduláson.
Bejárták Aggteleken a Baradla-barlangot, ahol 1 órás rövidtúrán megnézték a különböző alakzatokat formáló cseppköveket, a hangversenytermében zene- és fényjátékot láttak.  Hatalmas élmény volt.
Szinpetriben, a régi vízimalom közelében álló, rekonstruált malomban voltak, ahol helyet kapott az Aggteleki Nemzeti Parkot bemutató Nagy Könyv, egy Magyarországon egyedülálló papírmalom, valamint egy Biblia és egyházi könyv kiállítás. A múzeumban Guttenberg-korabeli, rekonstruált nyomdagépeket is megtekintettek.
Lillafüreden megcsodálták a Palotaszállót, a Hámori-tó és a Fátyol-vízesés szépségét.
Korán indultak, későn értek haza, de megérte. Élményekkel teli, szép napot töltöttek együtt!
Az alsó tagozatosok is kirándultak. Az 1-2. osztályosok a budapesti állatkertben töltöttek el egy felejthetetlen napot. A 3-4. osztályosok is voltak az állatkertben és még a Természettudományi Múzeumot is megtekintették.  A  gyermekeket 15 felnőtt is elkísérte. Élményekben gazdagon tértünk haza. Örülünk, hogy a hulladékgyűjtés bevételének egy részéből az iskola minden diákja részesülhetett. Köszönjük az iskolavezetés, a természettudományi és az  alsó tagozatos munkaközösség szervező munkáját!