Angol nyelvi vetélkedő 2. (2015.10.19.)

2015.10.20 10:02

A második angol nyelvi vetélkedőnk 2015. október 19-jén került megrendezésre a Szegvári Forray Máté Általános Iskolában.

A játékos készségfejélesztő feladatokat ezúttal a halloween téma köré szerveztük. A feladattípusok változatosak voltak, a diákok érdeklődését felkeltették, aktivitásra késztették őket. Játékosan, szórakoztatóan használhatták fel angol nyelvi ismereteiket.

A rendezvényünkön felhasználtuk a korában megrendezett vetéketőnk pozitív tapasztalatait.  Jónak bizonyult a heterogén csoportok létrehozása, melyekben a különböző korosztályok dolgoztak együtt.

Mindenekelőtt az idegen nyelvi kompetencia fejlesztésére szolgát ez a délután. Lehetőség nyílt a kooperáció fejlesztésére a különböző korosztályok között. A csoporton belüli feladatmegoldások folyamán az egyéni bánásmód, differenciálás is teret kapott.

A visszajelzések alapján eredményes délutánt tudhatunk magunk mögött, célkitűzéseink megvalósultak. Jó ötletnek bizonyult az előzetes felkészítő munka.

Papné Benkő Mónika

Rozgonyiné Szabó Mária