A Diákvilág korábbi írásai

Diákvilág (2015. január)

2015.01.09 13:48

Kedves Olvasó!

A december hónap is sok-sok programmal telt el iskolánkban.

József Attila Kupa matematika versenyt szervezett a Hódmezővásárhelyi Kistérség a Németh László Gimnázium és Általános iskolában. Szanyi Máté, Szép Endre, Fuvó Milán és Mihály Péter nevezett be a versenyre. Mindenki versenyzett a saját korosztályában és együtt egy csapatot alkottak.

Szép Endre 5. helyezést ért el. Gratulálunk!

Felkészítő nevelők: Vígh Nóra, Sápi Attila és Rozgonyi Zoltán.

Mikulás ünnepségre került sor osztálykeretben. Az alsósoknál járt a Mikulás. Köszönjük a hitoktatók segítségét.

A Jaksa János Helytörténeti Gyűjteményben /Falumúzeum/ Luca napi kézműves foglalkozást szervezett Purgel Nóra múzeumpedagógus a 3.a és az 5.b osztályosoknak. Köszönet érte!

December elején a Községi Könyvtárban Lackfi János költővel találkozhattak iskolásaink. Köszönjük, hogy lehetővé tették a szervezők ezt a beszélgetést.

Részt vettünk a szegedi Gyermekkarácsonyi rendezvényen.  Ide 42 gyermekkel mentünk el. Nagyon színvonalas műsorokat láttunk. Voltak kézműves foglalkozások is, ahol karácsonyi díszeket készíthettek a tanulók. A kísérő nevelők Rozgonyiné Szabó Mária, Vígh Nóra, Bereczkiné Buza Anett és  Lukács Istvánné voltak. Nagyon jól éreztük magunkat ezen a szombaton.

A községi Adventi koszorún a 3. gyertyát iskolánk intézményvezető asszonya Bernáth Ildikó gyújtotta meg. Közreműködtek iskolánk tanulói. Köszönjük a műsort.

Karácsonyváró rendezvényt szervezett iskolánk immáron negyedik alkalommal. A helyszín ismét a szegvári Művelődési Ház volt. Zsúfolásig megtelt a nagyterem. Nagyon sok szülő, nagyszülő volt kíváncsi gyermekére, unokájára. A műsorban volt betlehemes játék, zene, ének, árnyjáték, néptánc, modern tánc, idegen nyelvi blokk.  Valamennyi osztály képviseltette magát ezen az estén. Bernáth Ildikó intézményvezető asszony megköszönte mindazok munkáját, akik hozzájárultak akár anyagilag, akár munkájukkal a tornacsarnok öltözője tetőszerkezetének újjáépítéséhez, szigeteléséhez. Egy kis ajándéktárgyat nyújtott át mindenkinek.  Köszönjük valamennyiük segítő támogatását.

Köszönjük a Karácsonyváró rendezvényen fellépő gyerekek színvonalas műsorát, az igazgatónő és a felkészítő pedagógusok munkáját, valamint Gálfi István, Hegedűs Imre, Szűcs Zoltán közreműködését, Pap János és Szabó Ferenc rendszergazda hangosítását, illetve a befolyt pénzösszeget, mellyel támogatták iskolánk alapítványát.

Az ünnepség előtti napon bemutattuk a műsorunkat az iskola, az Idősek Otthona, a Katolikus Kör, a Mozgáskorlátozottak Egyesülete nyugdíjasainak. Örülünk, hogy ilyen sokan elfogadták meghívásunkat.

Mit kínálunk január hónapban?

-         Osztályozó értekezletek az alsó és felső tagozatban

-         A Művészeti Iskola zene és néptánc tagozatosainak félévi vizsgája

-         Félévi értesítők kiosztása