Diákvilág (2018. március)

2018.03.10 08:44

Szeretnék Önöknek beszámolni a februári iskolai eseményekről.

Február 18-án az alsó tagozatban osztályszinten tartottuk meg a farsangot. Valamennyi kisdiák jelmezbe öltözött. Nagyon jól érezték magukat a gyermekek ezen a délelőttön.

A Szegvári Diáksport Egyesület és a Szegvári Forray Máté Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola  a szegvári tornacsarnokban rendezte meg a XXVIII. „FORRAY TORNA” Országos Meghívásos Tornaversenyt. Köszönjük  Pólyáné Téli Éva és Vass Tibor szervező, felkészítő munkáját!

Versmondó versenyt szervezett az alsós munkaközösség a Művelődési Házban. A következő eredmények születtek:

1-2. osztály

1. Hajdú Kitti 2. oszt. tanuló     Felkészítője: Lukács Istvánné
  2. Bánfi Zoltán 1. oszt. tanuló  Felkészítője: Papné Benkő Mónika
  3. Mihály Szabina 1. oszt. tanuló  Felkészítője: Papné Benkő Mónika

3-4. osztály

1. Gajda Sára 4.a osztály Felkészítője: Halász Ottóné
  2. Szabó Levente 4.b osztály Felkészítője: Vassné Lucz Klára
  3. Vígh-Molnár Rudolf  3. osztály  Felkészítője: Laskovicsné Ágoston Sarolta

Hajdú Kitti és Gajda Sára képviselte iskolánkat Szentesen a területi versenyen, ahol sikeresen szerepeltek.

Gratulálunk mindenkinek!

A Hevesy György kémiaverseny szentesi körzeti fordulóját Süli Viktória 7.a osztályos tanuló megnyerte.  A 7. osztályosok kategóriájában, megyei szinten, a 3. legjobb eredménnyel került a megyei döntőbe! Felkészítője: Vígné Németh Ildikó, Rozgonyi Zoltán.

Nemzeti ünnepünkről megemlékezünk, iskolai szinten március 14-én. Műsort adnak iskolánk 4. osztályos diákjai. Felkészítő nevelők: Ternainé Kovács Anna, Halász Ottóné, Vassné Lucz Klára, Magyar Nóra.

Március 15-én, a községi ünnepségen is ők adják a műsort. Mindenkit szeretettel várunk!

A vezetőség megbízásából

Lukács Istvánné